2013. március 28., csütörtök

Tamási Kupa időpontváltozás!!!

FIGYELEM! A Tamási Kupa 1. fordulójának időpontja megváltozott!

A szervezők a Budai Sportnap szervezőivel egyeztetve az időjárási körülmények miatt verseny elnapolásáról döntöttek.
Tehát az 1. forduló új időpontja: 2013. április 14. (vasárnap) 10:00.

A helyszín változatlan!
A Budai Sportnap is ezen a napon kerül megrendezésre!

Megértésüket köszönjük!

2013. március 19., kedd

Tamási Kupa 2013 felhívás

Óvodások, iskolások, szülők FIGYELEM!

Idén is lesz Tamási Kupa!

Szeretsz bringázni? Szeretnél érmeket és ajándékokat nyerni? Esetleg szeretnél ősszel egy új kerékpár tulajdonosa lenni? Akkor Neked is a Tamási Kupán a helyed!

Az összesen 6 fordulós kerékpárverseny első fordulója 2013. március 30-án vasárnap 10:00 órától kerül megrendezésre, Tamási Pillehegyen (Kinizsi-Móra Ferenc-Bem utca nyomvonalon) a Budai Sportnap keretei között. Összesen 10 korcsoportban értékeljük a versenyzőket!

A versenyen való részvétel természetesen ingyenes, csupán hozzátok magatokkal a kerékpárotokat, és bukósisakotokat (ha nincs, akkor korlátozott számban tudnak a szervezők biztosítani). Nevezés 9:30-tól 9:45-ig a Budai Sportnap helyszínén (Hunyadi tér).

Bővebb felvilágosítást nyújtanak a versenyről a szervezők:
  • Kocsis Zsigmond (Tamási Kerékpáros Alapítvány) 06-30-551-3877
  • Farkas Ferenc (Tamási MTB Sport Club) 06-20-598-5283

Részletes versenykiírás elérhető itt: tamasi_kupa_2013_versenykiiras.doc

Elő a kerékpárokat! Sikeres felkészülést kívánunk!

2013. március 13., szerda

2013. évi első versenyek a Tamási MTB SC szemszögéből

A Tamási MTB Sport Club számára sikeresen indult az idei kerékpáros szezon.
2013. március 9-én a Tamási Kerékpáros Club és a Tamási Kerékpáros Alapítvány szervezésében lezajlott Tolna Megyei Szezonnyitó versenyen vettünk részt. A Szakályból rajtoló versenynek a Tamási borkombinátnál volt a befutója.

Amatőr U13 korcsoportban kiváló teljesítménnyel abszolút és korcsoportjában is első helyezést ért el Szedeli Krisztián.
Amatőr U15 korcsoportban 1. lett Kecskés Dominik, 2. Szedeli Viktor, 3. Deák Ervin.
Amatőr U17 korcsoportban 3. helyezést ért el Barkóczi Archibald.

Másnap, 2013.03.10-én a Várpalota melletti Pétfürdőn megrendezett XCO versenyen vettünk részt, ahol kihívásokkal teli, nagyszerű pálya és izgalmas verseny várt ránk. Természetesen itt sem maradtunk érem nélkül, U15 korcsoportban elfoglaltuk a dobogót: 1. lett Kecskés Dominik, 2. Deák Ervin, 3. Szedeli Krisztián, és nem sok hátránnyal 5. helyen végzett Szedeli Viktor.
U19-ben 3. helyezést ért el Kacsó Krisztián, és a felnőtt kategóriában 3. helyezést ért el Deák Ádám a 3 körös versenyen.

A hétvége során tehát 10 dobogós helyezéssel gyarapodott kis csapatunk, gratulálok!

A következő esemény, ahol - ezúttal szervezőként - részt veszünk, az a Tamási Kupa gyermek kerékpárverseny sorozat 1. fordulója lesz 2013. március 30-án a Budai Sportnapon.

Farkas Ferenc
(Tamási MTB SC)

2013. március 12., kedd

TM Szezonnyitó verseny 2013

2013. március 9-én, szombaton került sor a hagyományos Tolna megyei szezonnyitó versenyre a Tamási Kerékpáros Club és a Tamási Kerékpáros Alapítvány közös szervezésében.

A szakályi benzinkútnál volt a versenyközpont, innen rajtoltak a bringások: valamivel 11:00 előtt startolt a legkisebbek mezőnye, akikre 6,5 km-es táv várt, majd 11:00 órakor indult a többi korcsoport, akik 16,5 km-t tettek meg, a befutó a Tamási borkombinátnál volt.